Trinion backend (1.0.3) - en to fa translation catalogue (46 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Content
fa: محتوا

en: Private
fa: خصوصی

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Priority
fa: اولویت

en: Edit
fa: ویرایش

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Field
fa: فیلد

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: Add item
fa: افزودن آیتم

en: Text
fa: متن

en: Contact
fa: تماس

en: Amount
fa: مقدار

en: Payment
fa: پرداخت

en: Company
fa: شرکت

en: SKU
fa: مدل

en: Role
fa: نقش

en: Close
fa: بستن

en: reply
fa: پاسخ

en: Duration
fa: مدت

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Full name
fa: نام و نام خانوادگی

en: Activity
fa: فعالیت

en: Log out
fa: خروج

en: Create new account
fa: ایجاد حساب جدید

en: Units
fa: واحدها

en: change
fa: تغییر

en: comment
fa: دیدگاه

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Tasks
fa: وظایف

en: Edit profile
fa: ویرایش پروفایل

en: Organization
fa: سازمان

en: Company name
fa: نام شرکت

en: Sign up
fa: عضویت

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Current page
fa: صفحه جاری
