Trinion backend (1.0.3) - en to id translation catalogue (42 entries)

en: Title
id: Judul

en: E-mail
id: Email

en: Content
id: Konten

en: Private
id: Privat

en: Type
id: Jenis

en: Author
id: Penulis

en: Subject
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Priority
id: Prioritas

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Field
id: Bidang

en: View
id: Lihat

en: History
id: Riwayat

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: Text
id: Teks

en: Contact
id: Kontak

en: Amount
id: Jumlah

en: Payment
id: Pembayaran

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Role
id: Peran

en: Close
id: Tutup

en: reply
id: balas

en: Duration
id: Durasi

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Activity
id: Aktifitas

en: Log out
id: Logout

en: Create new account
id: Buat akun baru

en: comment
id: komentar

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Tasks
id: Tugas

en: Edit profile
id: Edit profil

en: Sign up
id: Daftar

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Sidebar first
id: Sidebar pertama

en: Exposed
id: Terekspos

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Add coupon
id: Tambah kupon

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
