Trinion backend (1.0.4) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Content
ro: Conținut

en: Private
ro: Privat

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Priority
ro: Prioritate

en: Edit
ro: Editați

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Field
ro: Câmp

en: View
ro: Afișează

en: History
ro: Istoric

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Add term
ro: Adaugă termen

en: Amount
ro: Suma

en: Payment
ro: Plată

en: Company
ro: Companie

en: SKU
ro: Cod

en: Role
ro: Rol

en: Close
ro: Închideți

en: reply
ro: replică

en: Duration
ro: Durată

en: Phone number
ro: Număr de telefon

en: Full name
ro: Numele complet

en: Activity
ro: Activitate

en: Log out
ro: Deconectați-vă

en: Create new account
ro: Crează cont nou

en: change
ro: schimbă

en: comment
ro: comentariu

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Tasks
ro: Sarcini

en: Edit profile
ro: Editează profilul

en: Company name
ro: Nume companie

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Exposed
ro: Expus

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
