Trinion backend (1.0.4) - en to fr translation catalogue (53 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Content
fr: Contenu

en: Private
fr: Privé

en: Author
fr: Auteur

en: Subject
fr: Objet

en: Remove
fr: Retirer

en: Priority
fr: Priorité

en: Edit
fr: Modifier

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Field
fr: Champ

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: Add item
fr: Ajouter un élément

en: Text
fr: Texte

en: Add term
fr: Ajouter un terme

en: Amount
fr: Montant

en: Payment
fr: Paiement

en: Company
fr: Société

en: SKU
fr: Référence

en: Role
fr: Rôle

en: Close
fr: Fermer

en: reply
fr: répondre

en: Duration
fr: Durée

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Full name
fr: Nom complet

en: Activity
fr: Activité

en: Unit
fr: Unité

en: Log out
fr: Se déconnecter

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: Units
fr: Unités

en: change
fr: modifier

en: comment
fr: commentaire

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Tasks
fr: Tâches

en: Edit profile
fr: Modifier le profil

en: Old value
fr: Ancienne valeur

en: New value
fr: Nouvelle valeur

en: Organization
fr: Organisation

en: Company name
fr: Nom de la société

en: Sign up
fr: S'inscrire

en: Dashboard
fr: Tableau de bord

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Exposed
fr: Exposé

en: Shipped
fr: Expedié

en: Current page
fr: Page courante

en: Sign in
fr: Se connecter

en: Add coupon
fr: Ajouter un coupon

en: My Tasks
fr: Mes Tâches

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
