Trinion base (1.0.0) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Subject
id: Judul

en: Remove
id: Hapus

en: On
id: Pada

en: Name
id: Nama

en: Field
id: Bidang

en: Default
id: Bawaan

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Roles
id: Peran

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Recipient
id: Penerima

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Theme name
id: Nama tema

en: Asc
id: Urutan turun
