Trinion base (1.0.2) - en to ast translation catalogue (13 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Subject
ast: Asuntu

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Field
ast: Campu

en: Default
ast: Predefiníu

en: Picture
ast: Imaxe

en: Page
ast: Páxina

en: Plain text
ast: Testu planu

en: Recipient
ast: Destinatariu
