Trinion base (1.0.2) - en to cs translation catalogue (32 entries)

en: Status
cs: Stav

en: Subject
cs: Předmět

en: Remove
cs: Odstranit

en: On
cs: Zapnuto

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Field
cs: Pole

en: Default
cs: Výchozí

en: Picture
cs: Obrázek

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Roles
cs: Role

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Desc
cs: Sestupně

en: Invoice
cs: Faktura

en: Recipient
cs: Příjemce

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Template
cs: Šablona

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Your virtual face or picture.
cs: Váš avatar nebo profilový obrázek.

en: Shipment
cs: Expedice

en: Theme name
cs: Název tématu vzhledu

en: Asc
cs: Vzestupně
