Trinion base (1.0.2) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Subject
hu: Tárgy

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: On
hu: Be

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Bulk edit
hu: Tömeges szerkesztés

en: Field
hu: Mező

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Versions
hu: Verziók

en: Picture
hu: Kép

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Desc
hu: Csökk

en: Invoice
hu: Számla

en: Recipient
hu: Címzett

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Template
hu: Sablon

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Old value
hu: Régi érték

en: New value
hu: Új érték

en: Offset
hu: Eltolás

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Your virtual face or picture.
hu: A webhelyen megjelenő virtuális arc.

en: Shipment
hu: Szállítás

en: Theme name
hu: Sminknév

en: Asc
hu: Növ

en: Estimate
hu: Becslés

en: Nick name
hu: Becenév
