Trinion base (1.0.2) - en to pt translation catalogue (32 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Subject
pt: Assunto

en: Remove
pt: Remover

en: On
pt: Ligado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Bulk edit
pt: Edição em massa

en: Default
pt: Por defeito

en: Versions
pt: Versões

en: Picture
pt: Retrato

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Plain text
pt: Texto simples

en: Invoice
pt: Fatura

en: Recipient
pt: Destinatário

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Dashboard
pt: Painel de controlo

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Your virtual face or picture.
pt: A sua face ou imagem virtual

en: Shipment
pt: Expedição

en: Theme name
pt: Nome do tema

en: Estimate
pt: Estimar
