Trinion base (1.0.3) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: On
de: An

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: edit
de: Bearbeiten

en: Bulk edit
de: Massenverarbeitung

en: Field
de: Feld

en: Default
de: Standard

en: Versions
de: Versionen

en: Picture
de: Bild

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Off
de: Aus

en: Roles
de: Rollen

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Plain text
de: Klartext

en: Desc
de: Absteigend

en: Invoice
de: Rechnung

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Template
de: Vorlage

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Purchase Order
de: Beschaffungsauftrag

en: Old value
de: Alter Wert

en: New value
de: Neuer Wert

en: Offset
de: Versatz

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Your virtual face or picture.
de: Ihr virtuelles Gesicht oder Bild.

en: Bill
de: Gesetz

en: Shipment
de: Versand

en: Users list
de: Benutzerliste

en: Theme name
de: Theme-Name

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Estimate
de: Ermitteln
