Trinion base (1.0.3) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Remove
tr: Kaldır

en: On
tr: Açık

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Field
tr: Alan

en: Default
tr: Varsayılan

en: Picture
tr: Görsel

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Roles
tr: Roller

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Desc
tr: Azalan

en: Invoice
tr: Fatura

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Template
tr: Şablon

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Apply
tr: Uygula

en: Old value
tr: Eski değer

en: New value
tr: Yeni değer

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Dashboard
tr: Pano

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Your virtual face or picture.
tr: Sanal yüzünüz ya da resminiz.

en: Theme name
tr: Tema adı

en: Asc
tr: Artan
