Trinion base (1.0.4) - en to id translation catalogue (13 entries)

en: Content
id: Konten

en: Remove
id: Hapus

en: On
id: Pada

en: Number
id: Angka

en: Settings
id: Pengaturan

en: Field
id: Bidang

en: Off
id: Matikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Plain text
id: Teks biasa

en: Messages
id: Pesan-pesan

en: Notice
id: Peringatan

en: Dashboard
id: Dasbor

en: Theme name
id: Nama tema
