Trinion cart (1.0.0) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Title
it: Titolo

en: delete
it: elimina

en: Item
it: Elemento

en: Actions
it: Azioni

en: Reset
it: Ripristina

en: Default
it: Predefinito

en: remove
it: rimuovi

en: Total
it: Totale

en: User
it: Utente

en: Page
it: Pagina

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Qty
it: Qtà

en: Price
it: Prezzo

en: Add to cart
it: Aggiungi al carrello

en: Address
it: Indirizzo

en: Desc
it: Disc

en: SKU
it: Codice

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Sort by
it: Ordina per

en: change
it: cambia

en: Cart
it: Carrello

en: Discount
it: Sconto

en: Product
it: Prodotto

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: Index
it: Indice

en: Offset
it: Scostamento

en: The description.
it: La descrizione.

en: Cart block
it: Blocco del carrello

en: Add more
it: Aggiungi

en: Total price
it: Prezzo totale

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Apply coupon
it: Applica coupon

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Recalculate
it: Ricalcola
