Trinion change log (1.0.0) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Author
de: Autor

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Field
de: Feld

en: Changes
de: Änderungen

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: History
de: Verlauf

en: Node type
de: Inhaltstyp

en: Node
de: Beitrag

en: All
de: Alle

en: Page
de: Seite

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Desc
de: Absteigend

en: Task
de: Aufgabe

en: Sort by
de: Sortierung

en: Proceed
de: Fortfahren

en: Apply
de: Anwenden

en: Old value
de: Alter Wert

en: New value
de: Neuer Wert

en: Offset
de: Versatz

en: Change date
de: Datum ändern

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Statuses
de: Status

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Page 2
de: Seite 2
