Trinion change log (1.0.2) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: Quantity
hi: मात्रा

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: History
hi: इतिहास

en: Node type
hi: नोड प्रकार

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Desc
hi: अवरोही

en: Task
hi: कार्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »
