Trinion change log (1.0.2) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Status
it: Stato

en: Author
it: Autore

en: Quantity
it: Quantità

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Number
it: Numero

en: Field
it: Campo

en: Changes
it: Modifiche

en: Default
it: Predefinito

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Node type
it: Tipo di contenuto

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »
