Trinion change log (1.0.2) - en to fa translation catalogue (26 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Author
fa: نویسنده

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: اعاده

en: Number
fa: عدد

en: Field
fa: میدان

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: Node type
fa: نوع گره

en: Node
fa: محتوا

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی
