Trinion change log (1.0.2) - en to vi translation catalogue (26 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Author
vi: Tác giả

en: Quantity
vi: Số lượng

en: Date
vi: Ngày tháng

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: Number
vi: Số

en: Field
vi: Trường

en: Changes
vi: Thay đổi

en: Default
vi: Mặc định

en: View
vi: Xem

en: History
vi: Lịch sử

en: Node type
vi: Kiểu node

en: All
vi: Tất cả

en: Page
vi: Trang

en: Promoted to front page
vi: Đưa lên trang chủ

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Task
vi: Tác vụ

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Apply
vi: Áp dụng

en: Old value
vi: Giá trị cũ

en: New value
vi: Giá trị mới

en: Offset
vi: Độ dịch

en: Change date
vi: Thay đổi ngày

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Asc
vi: Tăng dần
