Trinion CRM (1.0.0) - en to fr translation catalogue (31 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: Status
fr: État

en: E-mail
fr: Courriel

en: Currency
fr: Devise

en: On
fr: Activé

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Number
fr: Nombre

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Default
fr: Par défaut

en: Text
fr: Texte

en: All
fr: Tout

en: Post
fr: Publier

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Customer
fr: Client

en: Address
fr: Adresse

en: Company
fr: Société

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Sort by
fr: Trier par

en: Full name
fr: Nom complet

en: Approved
fr: Approuvé

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Company name
fr: Nom de la société

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Link to the entity
fr: Lien vers l'entité
