Trinion CRM (1.0.2) - en to de translation catalogue (41 entries)

en: E-mail
de: E-Mail

en: Description
de: Beschreibung

en: Currency
de: Währung

en: Action
de: Aktion

en: On
de: An

en: File
de: Datei

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Number
de: Zahl

en: Default
de: Standard

en: Total
de: Gesamt

en: Contact
de: Kontakt

en: All
de: Alle

en: Post
de: Beitrag

en: Off
de: Aus

en: Contacts
de: Kontakte

en: Comment
de: Kommentar

en: Promoted to front page
de: Auf der Startseite anzeigen

en: Vendor
de: Lieferant

en: Customer
de: Kunde

en: Address
de: Adresse

en: Desc
de: Absteigend

en: Company
de: Firma

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Sort by
de: Sortierung

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Approved
de: Bestätigt

en: Apply
de: Anwenden

en: Organization
de: Organisation

en: Offset
de: Versatz

en: Company name
de: Unternehmensname

en: Leads
de: Interessenten

en: Organizations
de: Organisationen

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Bank account
de: Bankkonto

en: « First
de: « Anfang

en: Last »
de: Ende »

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Bank accounts
de: Bankverbindungen

en: Link to the entity
de: Link zur Entität
