Trinion CRM (1.0.2) - en to hi translation catalogue (33 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Description
hi: उल्लेख

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: On
hi: चालू

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Text
hi: लेख

en: Total
hi: कुल

en: Contact
hi: संपर्क

en: All
hi: सभी

en: Post
hi: पोस्ट

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Off
hi: बंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Address
hi: पता

en: Desc
hi: अवरोही

en: Company
hi: कम्पनी

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Link to the entity
hi: इकाई से लिंक करें
