Trinion CRM (1.0.2) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: E-mail
id: Email

en: Description
id: Deskripsi

en: Currency
id: Mata uang

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: Date
id: Tanggal

en: Number
id: Angka

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Text
id: Teks

en: Contact
id: Kontak

en: All
id: Semua

en: Post
id: Pos

en: Off
id: Matikan

en: Comment
id: Komentar

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Customer
id: Pelanggan

en: Address
id: Alamat

en: Company
id: Perusahaan / Institusi

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Approved
id: Disetujui

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Link to the entity
id: Tautan ke entity
