Trinion CRM (1.0.2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Description
pt: Descrição

en: Currency
pt: Moeda Corrente

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Habilitado

en: File
pt: Arquivo

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Number
pt: Número

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: Text
pt: Texto

en: Contact
pt: Contato

en: All
pt: Tudo

en: Off
pt: Desligado

en: Contacts
pt: Contatos

en: Comment
pt: Comentário

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Customer
pt: Cliente

en: Address
pt: Endereço

en: Desc
pt: Decrescente

en: Company
pt: Empresa

en: Phone number
pt: Telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full name
pt: Nome completo

en: Approved
pt: Aprovado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Organization
pt: Organização

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Company name
pt: Empresa

en: Organizations
pt: Organizações

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Current account
pt: Conta atual

en: Asc
pt: Ascendente

en: Link to the entity
pt: Link para a entidade
