Trinion CRM (1.0.2) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Status
pt: Estado

en: E-mail
pt: Email

en: Description
pt: Descrição

en: Currency
pt: Moeda

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Ligado

en: File
pt: Ficheiro

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Number
pt: Número

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Por defeito

en: Text
pt: Texto

en: All
pt: Todos

en: Post
pt: Publicar

en: Logo
pt: Logótipo

en: Off
pt: Desligado

en: Contacts
pt: Contactos

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Customer
pt: Cliente

en: Address
pt: Morada

en: Company
pt: Empresa

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full name
pt: Nome completo

en: Approved
pt: Aprovado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Organization
pt: Organização

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Company name
pt: Nome da empresa

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Link to the entity
pt: Ligação para a entidade
