Trinion reports (1.0.2) - en to ug translation catalogue (5 entries)

en: Status
ug: ھالەت

en: Number
ug: سان

en: Name
ug: ئىسىم

en: Open
ug: ئىچىشى

en: Mode
ug: مودېل
