Trinion Books (1.0.0) - en to hi translation catalogue (41 entries)

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Status
hi: अवस्था

en: Item
hi: वस्तु

en: Payer
hi: अदाकर्ता

en: Description
hi: उल्लेख

en: Currency
hi: मुद्रा

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Quantity
hi: मात्रा

en: On
hi: चालू

en: File
hi: फ़ाइल

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Logo
hi: प्रतीक चिन्ह

en: Off
hi: बंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Customer
hi: ग्राहक

en: Desc
hi: अवरोही

en: Invoice
hi: बिल

en: Invoices
hi: बिल

en: Code
hi: कोड

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Approved
hi: स्वीकृत

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Estimates
hi: अनुमान
