Trinion zadachnik (1.0.0) - en to ru translation catalogue (45 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Private
ru: Приватный

en: Author
ru: Автор

en: Subject
ru: Тема

en: Description
ru: Описание

en: Priority
ru: Приоритет

en: Action
ru: Действие

en: On
ru: Вкл

en: Projects
ru: Проекты

en: Project
ru: Проект

en: File
ru: Файл

en: Reset
ru: Сбросить

en: Number
ru: Число

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Default
ru: По умолчанию

en: Icon
ru: Иконка

en: User
ru: Пользователь

en: Files
ru: Файлы

en: Created
ru: Создано

en: Off
ru: Выкл

en: Related tasks
ru: Связанные задачи

en: Comment
ru: Комментарий

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Desc
ru: По убыванию

en: Example
ru: Пример

en: Role
ru: Роль

en: Task
ru: Задание

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Activity
ru: Активность

en: My
ru: Мои

en: New
ru: Новое

en: Apply
ru: Применить

en: Tasks
ru: Задачи

en: Offset
ru: Пропустить

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Status icon
ru: Значок статуса

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Entity reference
ru: Ссылка на сущность

en: Responsible
ru: Ответственный

en: List is empty
ru: Список пуст

en: On page
ru: На странице
