Trinion zadachnik (1.0.2) - en to hi translation catalogue (37 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Private
hi: व्यक्तिगत

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Priority
hi: प्राथमिकता

en: Action
hi: कार्रवाई

en: On
hi: चालू

en: Projects
hi: परियोजनाओं

en: Project
hi: परियोजना

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Number
hi: संख्या

en: Category
hi: वर्ग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Icon
hi: चिन्ह

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Created
hi: निर्मित

en: Off
hi: बंद

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Desc
hi: अवरोही

en: Example
hi: उदाहरण

en: Role
hi: भूमिका

en: Task
hi: कार्य

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Activity
hi: गतिविधि

en: New
hi: नया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Tasks
hi: कार्य

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Entity reference
hi: इकाई संदर्भ
