Trinion zadachnik (1.0.5) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Description
pt: Descrição

en: Action
pt: Ação

en: On
pt: Ligado

en: File
pt: Ficheiro

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Number
pt: Número

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Definições

en: Default
pt: Predefinido

en: Icon
pt: Ícone

en: User
pt: Utilizador

en: Files
pt: Ficheiros

en: Created
pt: Criado

en: Off
pt: Desligado

en: Comment
pt: Comentar

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Desc
pt: Descendente

en: Role
pt: Grupo

en: Task
pt: Tarefa

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Activity
pt: Atividade

en: New
pt: Novo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Tasks
pt: Tarefas

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: « First
pt: « Primeira

en: Last »
pt: Última »

en: Asc
pt: Ascendente

en: Entity reference
pt: Referência de entidade
