Trinion zadachnik (1.0.6) - en to ja translation catalogue (47 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Private
ja: プライベート

en: Author
ja: 投稿者

en: Subject
ja: 件名

en: Remove
ja: 削除

en: Description
ja: 説明

en: Priority
ja: 優先度

en: Action
ja: アクション

en: On
ja: オン

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Project
ja: プロジェクト

en: Categories
ja: カテゴリー

en: File
ja: ファイル

en: Reset
ja: リセット

en: Number
ja: 数値

en: Category
ja: カテゴリー

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Default
ja: デフォルト

en: Icon
ja: アイコン

en: User
ja: ユーザー

en: Email
ja: メール

en: Files
ja: ファイル

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Off
ja: オフ

en: Comment
ja: コメント

en: Promoted to front page
ja: フロントページへ掲載

en: Desc
ja: 降順

en: Example
ja: 例

en: Role
ja: 役割

en: Task
ja: タスク

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: The changes have been saved.
ja: 変更内容が保存されました。

en: Activity
ja: アクティビティ

en: New
ja: 新

en: Apply
ja: 適用

en: Tasks
ja: タスク

en: Permission
ja: 権限

en: Offset
ja: オフセット

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Entity reference
ja: エンティティ参照
