Triple fields (1.0.7) - en to ar translation catalogue (75 entries)

en: list
ar: لائحة

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: yes
ar: نعم

en: On
ar: في

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Number
ar: رقم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Link
ar: رابط

en: Required
ar: ضروري

en: Label
ar: التسمية

en: Open
ar: مفتوح

en: Text
ar: نص

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: no
ar: لا

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: Url
ar: المسار

en: Off
ar: إيقاف

en: Inline
ar: داخل المحتوى

en: Field type
ar: نوع الحقل

en: N/A
ar: غير موجود

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Scale
ar: توسيع النطاق

en: Details
ar: التفاصيل

en: Widget
ar: ودجة

en: Table
ar: جدول

en: Color
ar: اللون

en: List type
ar: نوع اللائحة

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Rows
ar: صفوف

en: Integer
ar: عدد صحيح

en: Hidden
ar: مخفي

en: Key
ar: المفتاح

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: Select list
ar: لائحة الخيارات

en: Ok
ar: حسنًا

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Above
ar: أعلاه

en: Add another item
ar: أضف عنصراً آخراً

en: Text area
ar: مساحة نص

en: Decimal
ar: عدد عشري

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Precision
ar: الدقة

en: The total number of digits to store in the database, including those to the right of the decimal.
ar: العدد الإجمالي للأرقام التي يمكن تخزينها في قاعدة البيانات، بما في ذلك الأرقام على يمين الفاصلة العشرية.

en: The number of digits to the right of the decimal.
ar: عدد الأرقام بعد الفاصلة.

en: Decimal marker
ar: الفاصلة العشرية

en: Allowed values
ar: القيم المسموح بها

en: Space
ar: فراغ

en: Telephone
ar: هاتف

en: Columns
ar: أعمدة

en: About
ar: حول

en: Boolean
ar: قيمة منطقية

en: Decimal point
ar: نقطة عشرية

en: Comma
ar: فاصلة

en: Display as link
ar: عرض كرابط

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Text format
ar: تنسيق النص

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ar: أدنى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أدنى.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ar: أقصى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أقصى.

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Thousand marker
ar: علامة الآلاف

en: - Select a value -
ar: - اختر قيمة -

en: Weight for row @number
ar: وزن السطر @number

en: The possible values this field can contain. Enter one value per line, in the format key|label.
ar: القيم المحتملة التي يمكن أن يحتويها هذا الحقل. قم بإدخال قيمة في كل سطر، بالشكل مفتاح|تسمية.

en: Thin space
ar: فضاء ضيق

en: Choose the type of date to create.
ar: أختر نوع التاريخ الذي تريد إنشائه

en: Date only
ar: التاريخ فقط

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: On label
ar: المسمى للقيمة On

en: Off label
ar: المسمى للقيمة Off
