Trophy (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Edit
pt: Editar

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Mensalmente

en: Weight
pt: Peso

en: Label
pt: Rótulo

en: week
pt: semana

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: Created
pt: Criado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Owner
pt: Proprietário

en: Weeks
pt: Semanas

en: Condition
pt: Condição

en: Authored on
pt: Escrito em

en: day
pt: dia

en: month
pt: mês

en: year
pt: ano

en: hour
pt: hora

en: Granularity
pt: Granularidade

en: Days
pt: Dias

en: Months
pt: Meses

en: Hours
pt: Horas

en: Yearly
pt: Anualmente

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Target
pt: Alvo

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
