Trufil (True Exposed Filters) (1.0.0) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: List
it: Elenco

en: Advanced options
it: Opzioni avanzate

en: Links
it: Collegamenti

en: Number
it: Numero

en: Default
it: Predefinito

en: Views
it: Viste

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Textfield
it: Campo testo

en: Maximum
it: Massimo

en: Hidden
it: Nascosto

en: Select
it: Scegliere

en: Minimum
it: Minimo

en: About
it: Informazioni

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: Hide submit button
it: Nascondi il tasto di invio

en: Uses
it: Usa

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Input required
it: Inserimento richiesto

en: Allow multiple selections
it: Permetti la selezione multipla

en: Enable to allow users to select multiple items.
it: Abilitare per consentire agli utenti di selezionare più di un elemento.

en: If none are selected, all are allowed.
it: Se non si seleziona nulla, tutti sono ammessi.
