Trufil (True Exposed Filters) (1.0.0) - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: List
uk: Список

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Links
uk: Посилання

en: Number
uk: Число

en: Default
uk: Базово

en: Views
uk: Види

en: Widget type
uk: Тип віджета

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Maximum
uk: Максимум

en: Hidden
uk: Приховано

en: Select
uk: Вибір

en: Minimum
uk: Мінімум

en: About
uk: Про модуль

en: Radio Buttons
uk: Радіо кнопки

en: Autocomplete
uk: Автодоповнення

en: Hide submit button
uk: Приховати кнопку "Надіслати"

en: Uses
uk: Використання

en: Sort options
uk: Параметри впорядкування

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Input required
uk: Необхідно введення

en: Allow multiple selections
uk: Дозволити множинний вибір

en: Enable to allow users to select multiple items.
uk: Увімкніть, щоб надати можливість користувачам вибирати декілька елементів.

en: Combine sort order with sort by
uk: Об'єднати послідовність і параметр упорядкування

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача

en: If none are selected, all are allowed.
uk: Якщо жодного не вибрано, будуть дозволені всі.

en: The target bundle
uk: Цільовий пакет
