Tupas Authentication (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Registration successful. You are now logged in.
it: Registrazione avvenuta con successo. Risulti ora autenticato.
