Tweet Feed (4.0.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Account Name
hi: खाते का नाम

en: Name
hi: नाम

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Other
hi: अन्य

en: Maximum length
hi: अधिकतम लंबाई

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Changed
hi: बदल गया

en: Reply
hi: जवाब दें

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: The maximum length of the field in characters.
hi: अक्षरों में क्षेत्र की अधिकतम लंबाई

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Hash
hi: हैश
