Tweet Feed (4.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: Overview
id: Sekilas

en: Account Name
id: Nama Akun

en: Name
id: Nama

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Other
id: Lainnya

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Changed
id: Berubah

en: Reply
id: Balas

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size
