Tweet Feed (4.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Description
oc: Descripcion

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Other
oc: Autre

en: Maximum length
oc: Talha maximala

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Changed
oc: Modificat

en: Reply
oc: Respondre

en: The maximum length of the field in characters.
oc: La longor maximala del camp en nombre de caractèrs.

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Hash
oc: Hachage
