Tweet Feed (4.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Edit
fr: Modifier

en: Account Name
fr: Nom du compte

en: Name
fr: Nom

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Other
fr: Autre

en: Maximum length
fr: Taille maximale

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: Changed
fr: Modifié

en: User Id
fr: Id utilisateur

en: List name
fr: Afficher nom

en: Reply
fr: Répondre

en: The maximum length of the field in characters.
fr: La longueur maximale du champ en nombre de caractères.

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Hash
fr: Hachage

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: Banner Image
fr: Image de la bannière

en: %name: may not be longer than @max characters.
fr: %name : ne peut dépasser @max caractères.

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: Textfield size: @size
fr: Taille du champ texte : @size
