Tweet Feed (4.0.0-alpha3) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Description
de: Beschreibung

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Account Name
de: Kontoname

en: Add
de: Hinzufügen

en: View
de: Ansicht

en: Created
de: Erstellt

en: Other
de: Weitere

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Changed
de: Geändert

en: User Id
de: Benutzer-ID

en: List name
de: Listenname

en: Reply
de: Antworten

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: Screen Name
de: Anzeigename

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: Banner Image
de: Banner-Bild

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.

en: Tweet ID
de: Tweet-ID

en: The time that the entity was created.
de: Der Erstellungszeitpunkt der Entität.

en: Textfield size: @size
de: Größe des Textfeldes: @size

en: Remove Account
de: Konto entfernen
