Tweet Feed (4.0.0-alpha4) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Description
hu: Leírás

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Account Name
hu: Fióknév

en: Name
hu: Név

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Other
hu: Egyéb

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Changed
hu: Módosítva

en: List name
hu: A lista neve

en: Reply
hu: Válasz

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
hu: %name: nem lehet hosszabb, mint @max karakter.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size
