Tweet Feed (4.0.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (27 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Description
uk: Опис

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Account Name
uk: Назва рахунку

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Created
uk: Створено

en: Other
uk: Інше

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Feed Name
uk: Назва потоку

en: Size of textfield
uk: Розмір текстового поля

en: Changed
uk: Змінено

en: User Id
uk: ID користувача

en: List name
uk: Назва списку

en: Reply
uk: Відповісти

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Hash
uk: Геш

en: Tweets
uk: Твіти

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
uk: Текст, що буде показаний в полі до початку введення значення. Зазвичай це підказка з прикладом значення або короткий опис очікуваного формату.

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: Textfield size: @size
uk: Розмір текстового поля: @size

en: Remove Account
uk: Видалити обліковий запис
