Twig UI Templates (1.0.0-rc2) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Theme
hi: थीम

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: Template
hi: फर्मा

en: Themes
hi: थीम ( शैली )

en: Apply
hi: लागू करें

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम
