Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (55 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Type
de: Typ

en: List
de: Liste

en: Language
de: Sprache

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Display options
de: Anzeigeoptionen

en: Profile
de: Profil

en: Size of textfield
de: Größe des Textfeldes

en: Arabic
de: Arabisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: Spanish
de: Spanisch

en: Japanese
de: Japanisch

en: Korean
de: Koreanisch

en: Link color
de: Link-Farbe

en: Display style
de: Darstellungsstil

en: Automatic
de: Automatisch

en: Collection
de: Kollektion

en: Grid
de: Raster

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: Czech
de: Tschechisch

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: Finnish
de: Finnisch

en: German
de: Deutsch

en: Greek
de: Griechisch

en: Hebrew
de: Hebräisch

en: Hungarian
de: Ungarisch

en: Indonesian
de: Indonesisch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Portuguese
de: Portugiesisch

en: Romanian
de: Rumänisch

en: Russian
de: Russisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Turkish
de: Türkisch

en: About
de: Über

en: Light
de: Hell

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Bengali
de: Bengalisch

en: Persian
de: Persisch

en: Malay
de: Malaiisch

en: Thai
de: Thailändisch

en: Ukrainian
de: Ukrainisch

en: Vietnamese
de: Vietnamesisch

en: Chinese (Simplified)
de: Chinesisch (Vereinfacht)

en: Chinese (Traditional)
de: Chinesisch (Traditionell)

en: Filipino
de: Philipinisch

en: Dark
de: Dunkel

en: Text value
de: Textwert

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: Textfield size: @size
de: Größe des Textfeldes: @size

en: Twitter embed
de: Twitter einbetten
