Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (51 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: List
fr: Lister

en: Language
fr: Langue

en: Theme
fr: Thème

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: Profile
fr: Profil

en: Size of textfield
fr: Taille du champ texte

en: Arabic
fr: Arabe

en: French
fr: Français

en: Italian
fr: Italien

en: Spanish
fr: Espagnol

en: Japanese
fr: Japonais

en: Korean
fr: Coréen

en: Link color
fr: Couleur des liens

en: Display style
fr: Style d'affichage

en: Automatic
fr: Automatique

en: Grid
fr: Grille

en: Border color
fr: Couleur de la bordure

en: Czech
fr: Tchèque

en: Danish
fr: Danois

en: Dutch
fr: Néerlandais

en: Finnish
fr: Finlandais

en: German
fr: Allemand

en: Greek
fr: Grec

en: Hebrew
fr: Hébreux

en: Hungarian
fr: Hongrois

en: Indonesian
fr: Indonésien

en: Norwegian
fr: Norvégien

en: Polish
fr: Polonais

en: Portuguese
fr: Portugais

en: Romanian
fr: Roumain

en: Russian
fr: Russe

en: Swedish
fr: Suédois

en: Turkish
fr: Turque

en: About
fr: À propos

en: Light
fr: Léger

en: Hindi
fr: Hindou

en: Persian
fr: Perse

en: Malay
fr: Malais

en: Thai
fr: Thaïlandais

en: Ukrainian
fr: Ukrainien

en: Vietnamese
fr: Vietnamien

en: Filipino
fr: Philippin

en: Dark
fr: Sombre

en: Likes
fr: "J'aime"

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fr: Texte qui apparaîtra dans le champ jusqu'à ce qu'une valeur soit saisie. Cet indice est en général un exemple, ou une brève description du format attendu.

en: Placeholder: @placeholder
fr: Placeholder : @placeholder

en: Textfield size: @size
fr: Taille du champ texte : @size
