Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (46 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: Language
hi: भाषा

en: Theme
hi: थीम

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Display options
hi: प्रदर्शन विकल्प

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Arabic
hi: अरबी

en: French
hi: फ्रेंच

en: Italian
hi: इताली

en: Spanish
hi: स्पेनिश

en: Japanese
hi: जापानी

en: Korean
hi: कोरियाई

en: Link color
hi: लिंक रंग

en: Automatic
hi: स्वचालित

en: Grid
hi: ढांचा

en: Border color
hi: बॉर्डर का रंग

en: Czech
hi: चेक

en: Danish
hi: दानिश

en: Dutch
hi: डच

en: Finnish
hi: फिन्निश

en: German
hi: जर्मन

en: Greek
hi: ग्रीक

en: Hebrew
hi: यहूदी भाषा

en: Hungarian
hi: हंगेरी

en: Indonesian
hi: इन्डोनेशियाई

en: Polish
hi: पोलिश

en: Romanian
hi: रोमेनियाई

en: Russian
hi: रूसी

en: Swedish
hi: स्वीडिश

en: Turkish
hi: तुर्की

en: About
hi: के बारे में

en: Hindi
hi: हिन्दी

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Bengali
hi: बंगाली

en: Persian
hi: फ़ारसी

en: Malay
hi: मलय

en: Thai
hi: थाई

en: Ukrainian
hi: यूक्रेनी

en: Urdu
hi: उर्दु

en: Vietnamese
hi: वेयतनामी

en: Filipino
hi: फिलिपिनो

en: Text value
hi: पाठ मान
