Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (58 entries)

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Language
hu: Nyelv

en: Theme
hu: Smink

en: Width
hu: Szélesség

en: Height
hu: Magasság

en: Display options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Profile
hu: Profil

en: Size of textfield
hu: A szövegmező mérete

en: Arabic
hu: arab

en: French
hu: francia

en: Italian
hu: olasz

en: Spanish
hu: spanyol

en: Japanese
hu: japán

en: Korean
hu: koreai

en: Link color
hu: Hivatkozás színe

en: Display style
hu: Megjelenítési stílus

en: Automatic
hu: Automatikus

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Grid
hu: Rács

en: Transparent
hu: Átlátszó

en: Border color
hu: Keretszín

en: Czech
hu: cseh

en: Danish
hu: dán

en: Dutch
hu: holland

en: Finnish
hu: finn

en: German
hu: német

en: Greek
hu: görög

en: Hebrew
hu: héber

en: Hungarian
hu: magyar

en: Indonesian
hu: indonéz

en: Norwegian
hu: norvég

en: Polish
hu: lengyel

en: Portuguese
hu: portugál

en: Romanian
hu: román

en: Russian
hu: orosz

en: Swedish
hu: svéd

en: Turkish
hu: török

en: About
hu: Leírás

en: Light
hu: Világos

en: Hindi
hu: hindi

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: Bengali
hu: bengáli

en: Persian
hu: Perzsa

en: Malay
hu: Maláj

en: Thai
hu: thaiföldi

en: Ukrainian
hu: ukrán

en: Urdu
hu: urdu

en: Vietnamese
hu: vietnámi

en: Chinese (Simplified)
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Filipino
hu: filippínó (tagalog)

en: Dark
hu: Sötét

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Placeholder: @placeholder
hu: Helykitöltő: @placeholder

en: Textfield size: @size
hu: Szövegmező mérete: @size

en: Tweets by @@username
hu: @@username twittjei
