Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Username
id: Nama pengguna

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Language
id: Bahasa

en: Theme
id: Tema

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Display options
id: Opsi tampilan

en: Profile
id: Profil

en: Size of textfield
id: Ukuran bidang isian teks

en: Spanish
id: Bahasa Spanyol

en: Link color
id: Warna tautan

en: Display style
id: Gaya tampilan

en: Automatic
id: Otomatis

en: Grid
id: Kotakan

en: Indonesian
id: Bahasa Indonesia

en: About
id: Tentang

en: Text value
id: Isi teks

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Textfield size: @size
id: Ukuran field teks: @size
