Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (53 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Type
ja: タイプ

en: List
ja: リスト

en: Language
ja: 言語

en: Theme
ja: テーマ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Display options
ja: ディスプレイオプション

en: Profile
ja: プロフィール

en: Size of textfield
ja: テキストフィールドの長さ

en: Arabic
ja: アラビア語

en: French
ja: フランス語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Japanese
ja: 日本語

en: Korean
ja: 韓国語･朝鮮語

en: Link color
ja: リンクの色

en: Display style
ja: 表示スタイル

en: Automatic
ja: 自動

en: Grid
ja: グリッド

en: Transparent
ja: 透過

en: Border color
ja: ボーダー色

en: Czech
ja: チェコ語

en: Danish
ja: デンマーク語

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Finnish
ja: フィンランド語

en: German
ja: ドイツ語

en: Greek
ja: ギリシャ語

en: Hebrew
ja: ヘブライ語

en: Hungarian
ja: ハンガリー語

en: Indonesian
ja: インドネシア語

en: Norwegian
ja: ノルウェー語

en: Polish
ja: ポーランド語

en: Portuguese
ja: ポルトガル語

en: Romanian
ja: ルーマニア語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Swedish
ja: スウェーデン語

en: Turkish
ja: トルコ語

en: About
ja: アバウト

en: Hindi
ja: ヒンディー語

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Bengali
ja: ベンガル語

en: Persian
ja: ペルシャ語

en: Malay
ja: マレー語

en: Thai
ja: タイ語

en: Ukrainian
ja: ウクライナ語

en: Urdu
ja: ウルドゥー語

en: Vietnamese
ja: ベトナム語

en: Filipino
ja: フィリピン語

en: Text value
ja: テキスト値

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ja: 値が入力されるまで、フィールドの内側に表示される文字列。このヒントは、サンプルの値か、あるいはフォーマットの簡潔な説明であることが多いです。

en: Placeholder: @placeholder
ja: プレースホルダー: @placeholder

en: Textfield size: @size
ja: テキストフィールドサイズ: @size
