Twitter Embed (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: List
ro: Listă

en: Language
ro: Limba

en: Theme
ro: Temă

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: Profile
ro: Profil

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Arabic
ro: Arabă

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Coreană

en: Link color
ro: Culoare link

en: Automatic
ro: Automat

en: Grid
ro: Grilă

en: Czech
ro: Cehă

en: Danish
ro: Daneză

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: German
ro: Germană

en: Greek
ro: Greacă

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Polish
ro: Poloneză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Turkish
ro: Turcă

en: About
ro: Despre

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Persian
ro: Persană

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: Vietnamese
ro: Vietnameză

en: Filipino
ro: Filipineză

en: Text value
ro: Valoare text

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
